Kilpailuun ilmoittautuneet / Tornio-ralli 22.02.2020

Yhteensä 203 ilmoittautunutta
Lista aukeaa ilmoittautumisjärjestyksessä, uusin ilmoittautuminen alimmaisena. Voit järjestää listan otsikoita klikkaammalla.

Huomio! Ilmoittautuminen näkyy tällä listalla kun palvelun ylläpitäjä on kuitannut ilmoittautumisen, viimeistään vuorokausi ilmoittautumisesta. Kiitos!

Lk Luokkanimi 1. Kuljettaja 2. Kuljettaja Ilmoittaja Auto
F, A, HR alle 1650 2wd  Karhu Reino  Karhu Marika Reino Karhu  Ford Fiesta 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Kaarlela Mikko Kaarlela Hannele Mikko kaarlela Bmw e36 
F, A, HR yli 2100 2wd Slotte Roni Saari Valtteri Racingteam46 Bmw e46 328 
17 BMW orginal 2wd Saari Jarno Toni Nieminen Saari Motorsport Bmw 325 
F, A, HR yli 2100 2wd Hyyryläinen Timo Ylisuvanto Tommi Merilapin sora oy Bmw compact 
F, A, HR alle 2100 2wd Tukia Kimmo Pernu Mika Kimmo tukia Ford escort 2000 
19 Lada orginal 2wd Anttonen Ari Klemettinen Esa Ari Lada 
V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd Pannula Kristian   BAR IHANA Bmw 320i 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Roivainen Henry Partanen Markus Jp Pulkkinen oy Suzuki Swift 
F, A, HR yli 2100 2wd Rihu Jani Frant sakari Jani Rihu volvo 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Junes Tuomas Kurt Sami Tuomas Junes Bmw 320 
F, A, HR yli 2100 2wd Ahonen Sami Kinnunen Sami RAVINTOLA HALLIN JANNE BMW compact 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Moisala Jouni Ottonen Joni Jouni Moisala Toyota Altezza RS200 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Törmä Vesa Törmä Laura TR Racing BMW 325 E 36 
17 BMW orginal 2wd Laurila Sami Kleimola Arto Arto BMW 325 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti olkoniemi jukka suorsa rami Jukka Skoda 
Nuoret V-1600 2wd Eteläniemi Jesse Nieminen Atte Jukka Eteläniemi Renault CLIO 1.6 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Ahonen Timo Kalliomäki Jari Jari BMV 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd rantanen petteri leskinen jussi rajakone oy bmw m3 
Nuoret V-1600 2wd Korhonen Nuutti  Söderström Teppo Nuutti Korhonen Rally Team  Ford Focus 
11 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet Ylinen Petri Koivisto Kari Petri Ylinen Subaru Impreza 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Löytynoja Matti Konttila Hannes Revolt racing team Bmw 325 
Nuoret V-1600 2wd Tiilikainen Tomi Hötti Juuso Koneurakointi Jarkko Kosunen OY Ford Fiesta 
F, A, HR yli 2100 2wd Hosionaho Jarmo Tiirikainen Pia-Johanna Revolt Bmw 
Historic gr2,4, a yli 1350 60-90 vm. 2wd Ahola Jani Kentala Mia Jani Ford Escort rs2000 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Aspegren Timo Vainikainen Jyrki Timo Aspegren Renault Clio 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Tunkkari Raimo Vottonen Jukka Vottonen BMW 
F, A, HR yli 2100 2wd Lund Jirka Sorvisto Maria Autonlasit.fi BMW 
V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd Stenberg Saku Roope Niemelä Napapiirin LVI & Rakennuspalvelu Oy Ford Escort RS2000 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Saarnio Jari Karjalainen Tapio Jari Saarnio Nissan Sunny GTI 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Hosionho Heikki Karjalainen Esa  Revolt Racing Team BMW 325i 
F, A, HR yli 2100 2wd Blinnikka Jarmo Hyvönen Kari Rakennus- Toyota 
14 F, A, HR alle 1650 2wd Nuotti  Eemil Mielityinen kinnunen Andreas Eemil Mielityinen Opel Corsa Gsi 
F, A, HR yli 2100 2wd Kervinen Harri Kervinen Kari Harri Kervinen Volvo 242 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Kämäräinen Pasi Mielityinen Harri BSR Team BMW 328 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Liljamaa Kimmo Ruottu Timo Kimmo Liljamaa Bmw 
13 R5, Lite-R cc vapaa Nuotti Olkoniemi Jonna Mälkönen Enni Jonna Olkoniemi Skoda Fabia R5 
V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd Jouko Leskelä Oiva Leskelä Racing veljet Bmw compact 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Sinkkonen Pauli Sinkkonen Päivi Sinkkosen Marjatila,Kontiolahti BMW M3 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Turpeenoja Sami Turpeenoja Aki Turpeenoja Motorsport Peugeot 307 
F, A, HR yli 2100 2wd Palola Tuomo Eskola Joni Revolt BMW 
20 Proto cc vapaa 2wd turbot Puupponen Jarno Hakanen Jani Jape MB 190 Diesel 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Väätänen Markus Sutinen Aki Transitmies Suzuki ignis sport 1.5 
Historic gr2,4, a yli 1350 60-90 vm. 2wd Holtinkoski Jarmo Holtinkoski Jaakko Mestäkoneurakointi Perttunen Oy Volvo 240 
F, A, HR alle 2100 2wd Riihimäki Tomi Riihimäki Tero Tomi  Honda civic Type-R 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Vormisto Juuso Hötti Janne Janne Hötti Opel Astra 
11 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet väisänen sauli kyllönen seppo sauli mitsubishi 
10 Naiset cc vapaa 2wd Vainikainen Sara Vainikainen Ira-Maria Tuomo Vainikainen Opel Astra gsi 16v 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Törmä Niko Parkkima Oskari Napapiirin LVI & Rakennuspalvelu Oy Renault Megane 
F, A, HR yli 2100 2wd hirvikoski pasi wallden kalevi pasi hirvikoski bmw 325i 
Nuoret V-1600 2wd hirvikoski Aatu Hoikka Jarmo hemi Honda 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Mika Pulju Juha Junnikkala Auto-Tuonti Juha Junnikkala Renaul Megane coupe  
17 BMW orginal 2wd Ruotsalainen John Leppimaa Jouni JKR-Motorsport Bmw 325i e36 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Rissanen Janne Heimonen Jussi Keinäsen kourupalvelu Opel 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Martti Yrjö Harrinkoski Juha Yrjö Martti Mitsubishi Evo 9 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Lindström Juha Saatela Pekka Revoltracing Fiat 
F, A, HR yli 2100 2wd Hyytinen Erkki Rytky Joni Rewolt Racing Team BMW 325i 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Ilomäki Mika Roininen Tero Tassumäki Motorsport / Revolt Racing Team Peugeot 206 1.4 
F, A, HR alle 1650 2wd  Kuivas Jani Dahl Kai Konepalvelu Kuivas Toyota Starlet 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Pietikäinen Juho Hokkanen Jani Juho Pietikäinen  Opel Adam r2 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Vuokila Miikka Pohjanen Samuli Miikka vuokila Mitsubishi evo ix 
F, A, HR yli 2100 2wd Ylikärppä Hermanni Kaan Juha-Pekka Hermanni BMW 
F, A, HR yli 2100 2wd Pihlajaniemi Niko Ruostetsaari Teemu Lasitek Oy Bmw e36 325i 
Historic gr2,4, a yli 1350 60-90 vm. 2wd Lukkarila Jari Pehkonen Antti Old Mates Motorsport Volvo 
F, A, HR yli 2100 2wd Kettunen Urpo Blomster Petri Racing Team 1/2 Kuiva VOLVO 242 
F, A, HR yli 2100 2wd Junttila Pauli   Revolt racing  Bmw 325 
F, A, HR alle 2100 2wd Korhonen Jari Paso Ali  Jari Korhonen Seat Ibiza Cupra2  
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Lindholm Erkki Pohjanen Raimo Lindholm Opel 
Nuoret V-1600 2wd Erkkilä Aapo Erkkilä Ari Team Erkkilä Fiat Stilo V1600 
F, A, HR alle 1650 2wd  Mansikkamäki Marko Mansikkamäki Kimmo MRacing Touota 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Kallio Pertti Kallio Anne-Marja Pertti Kallio Opel Astra 
F, A, HR alle 1650 2wd  Koski Petri Kuruaho Markus Koski petri Toyota starlet 
17 BMW orginal 2wd Pulkkinen Ville Kovanen Veera Ville  Bmw 325  
19 Lada orginal 2wd Koskinen Ari Blomster Mika Kallin Kirka & Hase Rock Harju kek Vilna LADA VFTS EVO 2 GROUP B 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Kaskinen Miikka Löytynoja Tommi Pro Estore Oy Mitsubishi EVO7 
F, A, HR alle 1650 2wd  Jokinen Sami Syvänen Sami Sami Jokinen Toyota starlet 
11 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet Tiikkala Petri Heinikoski Jari Lainalift Mitsubushi Galant VR4 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Mukkala Sami  Jäntti Jaakko Sami Mitsubishi Lancer IX 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Siitari Heikki  Hautaniemi Juha   Ford 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Hökkä Henri Hökkä Samuel Pudas-Kone Oy Bmw 325 e36 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Karhapää Max Hannula Mari MSP Event oy Honda civic type r 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Salo Henrik Alalahti Mika Italianrp.com/Aliner.fi BMW 130i Coupe' 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Hakkarainen Markku Lammela Petri Markku Hakkarainen BMW 325i 
17 BMW orginal 2wd Anttila Jukka Hankonen Antero  Jukka Anttila  BMW 325  
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Tuoriniemi Markku Pehkonen Petri Petri Pehkonen BMW M3 
F, A, HR alle 2100 2wd Pulkkinnen Vesa Kimmo Leskelä Ea racing  Honda 
F, A, HR alle 2100 2wd Blek Hannu Blinnikka Kari Blek hannu Ford escort 
11 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet Palomaa Ilkka  Sami Palomaa LASERPARK AB SUBARU IMPREZA WRX 4WD 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Sirviö Lasse Väätämöinen Jari Epäkesko Racing team Ford Fiesta 
F, A, HR alle 1650 2wd  Konola Mikko Lumiaho Teemu Makotec Oy Toyota Corolla FX 
14 F, A, HR alle 1650 2wd Nuotti  Korhola Benjamin Kelander Pekka Benjamin Korhola Racing Ford Fiesta R2T 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd muhonen jari runnakko juuso jari muhonen bmw 325i 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Ikonen Jukka  Perämäki sami jukka Mitsubishi evo 9 
20 Proto cc vapaa 2wd turbot Herronen Kari Herronen Kimmo Kari Herronen Toyota Starlet 
Historic gr2,4, a yli 1350 60-90 vm. 2wd mustonen samuli virtanen ville Huliswood.fi volvo 242 GLT 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Poutanen Petri Martimo Jorma Petri Poutanen BMW 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Viinikka Arto Kivijärvi Markku PS-pinnoitus Bmw 
F, A, HR alle 2100 2wd Ketomäki Esa Latvala Sami  Esa Ketomäki Peugeot 309 Gti 16 
11 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet Soisalo Tatu Vänskä Jakke Www.Hanavalinta.fi Subaru 
F, A, HR alle 1650 2wd  Nykänen Juho Karpiola Niklas J-N Motorsport Opel Corsa 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Ojakoski Eero Knuutinen Pekka Siikalatvan lvi oy BMW m3 
F, A, HR alle 2100 2wd Valkama Janne Ronkainen Arto Janne Valkama Opel Ascona B 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Luokkanen Vesa  Rautiainen Samu Pulju yhtiöt Mitsubishi lancer evo 7 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Suvinen Mikko  Roponen Mika  Suvinen motorsport  Toyota celica st185  
F, A, HR alle 1650 2wd  Kaapu Mika Kalliomäki Pasi VRC Power Motorsport Toyota starlet 
Historic gr2,4, a alle 1350 60-90 vm. 2wd  Solatie Janne Huuskola Johannes Janne Solatie Ford Escort 1300 gt 
F, A, HR alle 1650 2wd  Kurkela Mikko Miki Leinonen powerteam Citroen 
11 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet Lappalainen Jukka Wallin Päivi Jukka Lappalainen Mitsu IX 
11 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet Saari Miikka Järvi Veijo Miikka Saari Mitsubishi Lanecer E4 
F, A, HR alle 2100 2wd Tauriainen Tomi Vaaraniemi Tuija Tauriainen Tomi Peugeot 306 S16 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Sysimetsä Jari Isaksson Jan QRX-racing Opel Astra 
V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd Pentinpuro Jarno Grönlund Tapani Jyrki Pentinpuro Renault Clio 
F, A, HR yli 2100 2wd Jokiperä Jarkko Jokiperä Kaisa Korpelan Karauttajat BMW 328 
F, A, HR yli 2100 2wd Saari Kari-Pekka Hytönen Jaana Saari Rally Team BMW 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Rytkönen Anssi-Jukka Koskela Juho-Ville Anssi-Jukka Rytkönen Mitsubishi Lancer EVO IX 
F, A, HR alle 1650 2wd  Saari Tomi Viitaniemi Lasse Tomi Saari Toyota Starlet 
F, A, HR yli 2100 2wd Mäkelä Markus Mäkelä Mirjami BetaSähkö BMW M3 
11 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet Tolonen Joni Mähönen Markus Kainuun Autotex Mitsubishi 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Piiroinen Toni Piiroinen Matti Matti Piiroinen Honda Civic Type R 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Vänttilä Topi   Vänttilä Topi Seat 
16 Historic cc vapaa 2wd Nuotti Pelkonen Juhani Kailasuo Tero Juhani Pelkonen opel ascona B 1900 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Hyttinen Kai Vuorinen Tommi Rajamiehentien räjäyttäjä Mitsubishi Lancer Evo6 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Tonteri Joonas ilm. myöhemmin  Joonas Tonteri VW Lupo Gti 
F, A, HR yli 2100 2wd Pellinen Tero   Trutec BMW 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Suontausta Jari Kemppainen Suvi Siipiravintola Wingo Citroen ds3 r3 
V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd Mutkala Kari Jaakkola Jani Mutkalla Kari Honda Civic  
11 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet Palokangas Vesa-Pekka Palokangas Kalle Zetaosa Subaru 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Hanhisuanto Ville Toppinen Matias Matias BMW m3 
F, A, HR alle 1650 2wd  Lämsä Tommi Hiltula Niko Lämsä Toyota 
Nuoret V-1600 2wd Lassila Leevi Alakokkila Arto Jukka Lassila Citroen c2 vts 
F, A, HR yli 2100 2wd Hast Mikko Vehviläinen Jutta Hast.fi Bmw e36 
20 Proto cc vapaa 2wd turbot Runtti Mika Rousu Anne Mika Runtti Volvo 242 
Nuoret V-1600 2wd Sakko Miro Väänänen Karri Sakko Motorsport Ford Fiesta  
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Alasuutari Markku Aho Jukka Markku Alasuutari Subaru Impreza WRX Sti 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Valme Sami Kärpijoki Jussi SV-Racing Volkswagen Polo 
F, A, HR yli 2100 2wd Ollikainen Konsta Tolonen Eetu Ollikainen Konsta Volvo 240  
F, A, HR alle 2100 2wd Posti Mika Hänninen Raimo Mika Posti Ford escort 
17 BMW orginal 2wd Näsi Juha Nokua Markus Ukkometso rally team BMW 
Historic gr2,4, a yli 1350 60-90 vm. 2wd Huovinen Esa Jaakola Mika Esa Huovinen OPEL ASCONA A 1,9 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Pyyny Mika Marttila Jani Mika Pyyny Mitsubishi evo6 
Nuoret V-1600 2wd Pulkkinnen Veeti Henrik Koivuranta Ea racing  Ford fiesta 
F, A, HR yli 2100 2wd Mällinen Jari Koskela Janne Janne Bmw 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Alaoja Ilkka Kaikkonen Mikko  Ford Fiesta 
F, A, HR alle 2100 2wd Hiltunen Lauri Sauvolainen Harri Lauri Hiltunen Ooel Kadett 
F, A, HR alle 2100 2wd Lampela Manu Mäkimartti Sami Manu Renault Clio 
11 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet Luoto Timo Siurua Timo Timo Luoto Skoda Octavia 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Kinnunen Petri Kinnunen Niklas Petri Kinnunen Toyta Starlet 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Pakonen Kimmo Törmälehto Jukka  Bmw525 
14 F, A, HR alle 1650 2wd Nuotti  Ollikainen Jonne Ollikainen Antti Antti Ollikainen Citroen C2 R2 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Karilainen Juha Ray Färm Aine.Fi Mitsubishi Lancer Evo IX 
Nuoret V-1600 2wd Goman Joakim Sakko Juha Goman Racing Citroen C2 
17 BMW orginal 2wd Laitinen Ilpo Klasila Topi Ilpo Bmw 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Kehus Henry Pankka Joonas Henry Kehus Bmw e36 325 
Nuoret V-1600 2wd Kari Atte Keisala Tane LOGISTEAM OY Citroen C2 VTS 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  kylmäluoma arto lintula tuomo arto kylmäluoma ford escort rs 2000 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Mettovaara Niko Schönberg Markus Niko Mettovaara Opel Astra 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Kinnunen Jari Mikkola Harri Jari kinnunen BMW 
F, A, HR alle 1650 2wd  Kukkohovi Timo Kukkohovi Aino Lumisaunat Oy Starlet 1300 
V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd Kortelainen Janne Kujala Kari Janne Kortelainen Ford Focus 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Kivelä Ari Nuoriaho Tuomo Ari Bmw 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Alikoski Tapio Sankala Jari T. Honda 
F, A, HR alle 2100 2wd Tanninen Heikki Kangas Ville Rotator Ford 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Salmela Eerikki Pohjola Teemu TST-Line Peugeot 106 
17 BMW orginal 2wd Mikkola Pauli Lusikka Jukka Pauli Mikkola  Bmw e36  
V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd Romppainen Raimo Sarajärvi Jussi Zetaosa Nissan Almera  
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Kehus Aleksi Kaakkuriniemi Jasper Aleksi Kehus Bmw 325 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Kauppi Heikki Pakanen Mika Team Kauppi Citroen 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Niiranen Juha Rytilä Sami Ransteel oy Escort RS200 
14 F, A, HR alle 1650 2wd Nuotti  Goman Patrik Alatalo Kari Goman Racing Citroen C2 
V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd Salmela Mikko Nevalainen Tatu Revolt Peugeot 
F, A, HR alle 2100 2wd Salmela Matias Salmela Justus Revolt Racing Team Renault Clio Sport 
17 BMW orginal 2wd KOSKI RIKU BERGBACKA KARI ~Koski Racing~ Bmw 325i 
10 Naiset cc vapaa 2wd Laukkanen Marika   Marika Ford 
F, A, HR yli 2100 2wd kaarlela joni-petteri kaarlela päivi Maanrakennus bmw325 
F, A, HR alle 2100 2wd Hanhela Janne Saarela Mikael Pajakuokkala Racing Volkswagen golf 
10 Naiset cc vapaa 2wd Kehus Katja Paaso-Rantala Sisko Katja Kehus VW Golf  
Historic gr2,4, a yli 1350 60-90 vm. 2wd Aho Jesse Aho Mikko Arkkukari Racing Team Opel Manta A 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Heikkinen Teijo Sihvonen Juho Teijo Heikkinen Golf 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Tuomaala Sauli Tuomaala Venla Tuomaala Opel 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Penttilä Kai Stenroth Kari Pokart Racing Mitsubishi Lancer E8 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Koivisto Ari-Pekka Niska Eljas  Mitsubishi Evo X 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Viitanen Markku Pekkala Pasi Markku viitanen Ford fiesta proto 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Lokka Risto Kaikkonen Aleksi Risto Mitsubishi 
11 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet Viitanen Kalle Viitanen Virva Virva Viitanen Mitsubishi lancer evo 6 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  hirvonsalo Jaakko hirvonsalo Jomppe hirvonsalo jaakko bmw 328 
F, A, HR alle 2100 2wd Teppo Jussi Front Jenni LLRacing Honda civic type-r 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Nikupeteri Ville Hämäläinen Janne Kemin Konepalvelu Oy Bmw 325 
F, A, HR alle 1650 2wd  Koivula Riku Petteri  Loukkola Pekka  Toyota Starlet 4k 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Ronkainen Esa Keränen Pekka Esa Ford 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Heinonen Kari Hemmilä Pekka Heinonen kari Mitsu evo 7 
F, A, HR alle 2100 2wd Peteri Janne Peteri Jesse Jespe Vw 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Laukkanen Asko Honkakoski Hannu Asko Laukkanen VW Polo 1.4 16v 
Nuoret V-1600 2wd Koski Valtteri Haapoja Henkka Koski Racing Honda Civic V-1600 
16 Historic cc vapaa 2wd Nuotti Polojärvi Osmo Pyykkönen Antero osmo polojärvi volvo 242 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Nissilä Kari Sippala Sami Kari Nissilä Nissan almera 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Seluska Janne Leistiö Matti Janne Seluska Opel Corsa B GSi 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Kallaanvaara Kari Ryhänen Janne Tieysi Toyota 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Lammi Eero Alatossava Pasi Eero Lammi  BMW e36 325 coupe 
F, A, HR alle 1650 2wd  seppälä jani   jani Ford 
Historic gr2,4, a alle 1350 60-90 vm. 2wd  Lappalainen Jussi Hurskainen Rauno Launeen Autocenter Oy Ford Escord 1300 GT 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Ruuskanen Jani Åkerman Tero Hinaus ja huolto Ruuskanen Peugeot 207 
Historic gr2,4, a yli 1350 60-90 vm. 2wd kumpulainen jouni heinonen kari jouni kumpulainen Chrysler-Sumbeam 1600 Gt 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Markkanen Kalle Temonen Kristian Kalle MArkkanen Honda Civic Type-R 

© Ajaksi Oy 2019