Kilpailuun ilmoittautuneet / Kaasujalka-Ralli 29.02.2020

Yhteensä 58 ilmoittautunutta
Lista aukeaa ilmoittautumisjärjestyksessä, uusin ilmoittautuminen alimmaisena. Voit järjestää listan otsikoita klikkaammalla.

Lk Luokkanimi 1. Kuljettaja 2. Kuljettaja Ilmoittaja Auto
F, A, HR yli 2100 2wd Lund Jirka Sorvisto Maria Luntti Motorsport BMW 325 coupe 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Lindlöf Albert Haatainen Toni  Nissan Almera GTI 
F, A, HR yli 2100 2wd Ahonen sami KALLIOMÄKI TOMI JT RAHTI OY bmw 325 
V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd Penttilä Kimmo Törmä Ville Kimmo penttilä  Opel Astra g 
V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd Ketomäki Toni Heinimaa Henri Konekorjaamo H.Ketomäki Citroen Xsara Vts 
F, A, HR yli 2100 2wd Leivo Lauri Lindell Risto  Bmw 325 
14 F, A, HR alle 1650 2wd Nuotti  Korhola Benjamin Kelander Pekka Benjamin Korhola Racing Ford Fiesta R2T 
20 Proto cc vapaa 2wd turbot Puupponen Jarno Hakanen Jani  MB 190 Diesel 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Heikkilä Petri Heikkilä Tero PH-Motors Ford Sierra 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd rantanen petteri kauppinen juho rajakone oy bmw m3 
Nuoret V-1600 2wd Mynttinen Samuli Mynttinen Kari Kari Mynttinen Ford Focus 
F, A, HR yli 2100 2wd Laurell Anssi Hallikainen Olavi  BMW325 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Ahonen Timo Kalliomäki Jari  bmv 325 
F, A, HR yli 2100 2wd Minkkilä Markus Hautala Heikki Markus Minkkilä Bmw e36 compact 
F, A, HR alle 2100 2wd Velling Kalervo Velling Mauri  Ford Escort Mk2 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Janne Rissanen Heimonen Jussi KN Metal&Service  Opel Astra G  
F, A, HR alle 2100 2wd Rajasto Teemu Rajasto Joonas  Ford Escort RS 2000 
17 BMW orginal 2wd Hakonen Sami Kyrönlahti Heikki  BMW 325i 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Kallioniemi Henri Mäntynen Ville Porakaivoliike Kallioniemi Oy Renaut Clio 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Salo Henrik Appel Tuomo ItalianRP/Aliner.fi Bmw 130i Coupe 
F, A, HR alle 1650 2wd Mansikkamäki Marko Mansikkamäki Kimmo MRacing Toyota Starlet 
V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd viitanen mikko viitanen jonne  nissan almera gti 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Tuulensuu Tommi Uusi-Rajasalo Antti  Nissan Almera  
Historic gr2,4, a yli 1350 60-90 vm. 2wd Ekonen Eetu Hämäläinen Tomi Lavettikuljetus Harri Suokas Ky Volvo 240 Turbo 
14 F, A, HR alle 1650 2wd Nuotti  Niskanen Juha Hautalahti Raimo Neutek Oy Ford Escort Mexico 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Tunturi Aatu Arponen Juha Ruutupojat Subary Justy Evo3 
V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd Mutkala Kari Mutkala Heidi Mestarak Honda Civic Type-R 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Tonteri Joonas Paavola Pasi Mestarak VW Lupo GTi 
Nuoret V-1600 2wd Korhonen Nuutti TBA TBA Nuutti Korhonen Rally Team Ford Focus 
F, A, HR alle 2100 2wd Sabell Sami Paunukoski Joona  Ford Escort RS 2000 
11 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet Pasonen Ville Pietarinen Keijo  Mitsubishi Lancer Evo 6 
Historic gr2,4, a alle 1350 60-90 vm. 2wd Leisten Ilkka Pietiläinen Ismo  Fiat 850 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Aro Antti Heinonen Sauli Konepalvelu A. Aro Opel Astra Gsi 
V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd Järvinen Otto Stenberg Marko Leivon Pub Peugeot 106 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Kelkka Marko Kelkka Esa  Lada Samara 
12 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti Rimpeläinen Tommi Junttonen Mikael  Mitsubishi EVO 6 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Laitila Tuomo Savela Tatu Spauk Rally Team Police Finland Bmw 325i 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Göös Aarne Manninen Juha Autokorjaamo A.Göös BMW 325 i 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Häyrinen Teemu Rahikainen Tomi Häyrinen Matti Opel Astra 2,0 GSI 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) saarinen juha-matti kaij lindgren sa-ha saneeraus toyota starlet 
F, A, HR yli 2100 2wd Rihu Jani nikkinen teppo Jani Rihu volvo 
Nuoret V-1600 2wd Hirvikoski Aatu Hoikka Jarmo  Honda Civic 
F, A, HR yli 2100 2wd hirvikoski pasi wallden kalevi pasi hirvikoski bmw 325i 
F, A, HR alle 2100 2wd Kylmälä Mika Ahlholm Teppo  FIat 131 racing 
F, A, HR alle 1650 2wd Väisänen Tommi Väisänen Heikki  Vw polo 
18 VW aircooled 2wd Eerola Erkki Kittelä Mikko  VW 1302s 
Nuoret V-1600 2wd Koskinen Timo Ruotsalainen Päivi Juhlapalvelu Vallesmanni Toyota Corolla FX-GTI 
Nuoret V-1600 2wd Manninen Luka Salminen Juha-Matti Ari Manninen Citroen C2 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Latvanen Tarmo Latvanen Jani  BMW 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Honkanen Petri Salminen Riikka Säiliö ja Teräsrakenne Luoto Oy BMW m3 
21 Aloittelijoiden luokka (max. 5 kilpailua) Karjalainen Ville Uutela Janne Veikko Selkee Ky BMW 325i 
15 F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti  Hakkarainen Markku Nirkkonen Tapio Markku Hakkarainen BMW 325i 
Senior 50 v. cc vapaa 2wd Tuoriniemi Markku Pehkonen Petri Markku Tuoriniemi  BMW M3 
19 Lada orginal 2wd Nikku Jarmo Kuha Raimo Traktorcross ry Lada 110  
Historic gr2,4, a alle 1350 60-90 vm. 2wd Anttonen Pekka Ketola Krista  Escort 1300 gt  
Senior 50 v. cc vapaa 2wd muhonen jari runnakko juuso  bmw 325i 
F, A, HR alle 2100 2wd Paavilainen Petteri Pasonen Juha Seppälän Marjatila Opel Kadett Gsi 16v 
V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd Mäkinen Santeri Salmivaara Ari SM-Autopalvelu Honda Civic Type R 

© Ajaksi Oy 2019